Jump to content

DnL

Members
    12
  • Last visited

Everything posted by DnL

1. Doresc (Avatar/Semnatura/Userbar/Logo):Avatar Imagine (obligatoriu pentru semnatura/avatar/render): Text principal: DnL Text secundar: nu doresc un text secundar Watermark (epic-gamers/Epic-Gamers/www.Epic-Gamers.ro) Epic-Gamers Dimensiuni: pt forum Alte precizari: nu
  2. Simona Halep a publicat pe Instagram o imagine cu Emma Raducanu capturata in urma cu 7 ani. Simona Halep a publicat intr-un Instastory o imagine care valoreaza milioane de euro. Inca ocupanta a locului 3 in clasamentul mondial si campioana en-titre a turneului de la Wimbledon, jucatoarea din Romania a publicat o fotografie din anul 2014, in care se afla alaturi de revelatia editiei 2021 a competitiei de pe iarba londoneza, Emma Raducanu, doar o pustoaica de 12 ani la acea vreme. "Timbul zboara, felicitari pentru o performanta minunata la Wimbledon!" i-a transmis Simona Halep Emmei Raducanu, descriind poza pretioasa. Emma Raducanu va face un salt de 163 de pozitii in clasamentul WTA si se va clasa pe locul 175 incepand de luni, 12 iulie, in vreme ce Simona Halep va cadea de pe locul al treilea pana pe a noua pozitie. Pe retelele sociale, sportiva din Marea Britanie cu origini romanesti a inregistrat o ascensiune notabila. Daca inaintea turneului de la Wimbledon Emma Raducanu era urmarita doar de 17,000 de persoane, acum jucatoarea in varsta de 18 ani are o comunitate de sustinatori care numara peste 300,000 de oameni.
  3. Leo Messi (34 ani) a ramas liber de contract la finalul lunii iunie. Superstarului argentinian i-a expirat contractul cu Barcelona, iar pana acum nu a aparut nicio veste legata de o noua intelegere, dupa ce cele doua parti nu au ajuns la un acord. Principala problema este plafonul salarial din La Liga, in care catalanii nu se incadreaza din cauza salariilor imense de la club, pe care incearca sa le rezolve. Cu toate astea, Leo Messi nu isi doreste sa plece de la clubul in tricoul caruia a scris istorie si cauta sa gaseasca solutii prin care sa poata ramane. Astfel, Florent Torchut, corespondent pentru L'Equipe si France Footbal, informeaza ca argentinianul a facut inca un gest imens prin care si-a demonstrat dragostea fata de club. Conform acestuia, Messi a acceptat sa i se scada mai mult de jumatate din salariu pentru a ramane la Barcelona. Cu toate astea, chiar si in aceste conditii, catalanii nu ating plafonul impus de La Liga, fiind nevoiti sa caute mai multe variante.
  4. Anglia s-a calificat in finala EURO 2020, dupa ce a trecut in semifinale de Danemarca, scor 2-1 dupa prelungiri. Englezii au probleme dupa meciul disputat pe Wembley. UEFA a deschis oficial o investigatie referitoare la faza penalty-ului, dupa ce un fan i-a pus lui Kasper Schmeichel un laser pe fata, informeaza Sky Sports. Chiar si asa, portarul danez a reusit sa apere sutul lui Harry Kane. Din pacate pentru Schmeichel mingea a revenit la starul englez, care nu a mai ratat. Acesta nu este singurul demers initiat de forul continental impotriva britanicilor. UEFA investigheaza si comportamentul pe care suporterii l-au avut la meciul de pe Wembley, inclusiv folosirea artificiilor in timpul partidei, precum si faptul ca fanii englezi au huiduit imnul de stat al Danemarcei.
  5. Rechinii sunt singurele animale care nu se inbolnavesc niciodata, ei sunt imuni la toate bolile cunoscute pina in prezent de omenire, inclusiv la cancer
  6. Petrolul (ţiţeiul) s-a format din corpurile descompuse ale unor mici animale marine care au trăit acum milioane de ani. Acestea s-au depus pe fundul mării şi au fost acoperite de sedimente. Sub influenţa temperaturii şi a presiunii, s-au transformat în petrol
  7. Aeronava X-43A deţine recordul absolut de viteză, după ce în noiembrie 2004 a atins viteza de 10.617 km/h în interval de 10 secunde, aproape de zece ori mai mult ca viteza sunetului
  8. Numele tău : Daniel Numele dorit : Dan. Login name: Dan07 Motiv: asta imi este numele de joc si vreau ca sa il am si aici Link ultima cerere : nu am o ultima cerere Ps: stiu ca nu am 50 de posturi dar o sa le fac , asta depinde de voi ce vreti de la mine si ce fel de comunitate sunteti !
  9. Nume & Prenume: Daniel Vârsta: 22 Locația: romania . satu mare . france Jocul preferat: csgo , fifa , gta5 , cs 1.6 + altele Despre tine: daca vrei mai multe despre mine , dami mesaj privat , o sa iti explic in detaliat tot ce vrei sa sti despre mine ! Cum ai auzit de noi?: de la Ana nu stiu exact cum e pe forum ! Ce te interesează la această comunitate?: multe si in acelas timp nimic , glumesc :)) , munca in echipa si fara pesoane nasoale
  • Create New...